SR301C474KARTR2
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SR301C474KARTR2
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 100V X7R RADIAL
Auf Lager : 4005
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series SkyCap® SR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF