SR387C223KAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
SR387C223KAA
Beschreibung:
CAP CER 0.022UF 500V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.425" (10.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.375" (9.52mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.022 µF