SR731JRTTDR604F
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
SR731JRTTDR604F
Paket:
0603
Beschreibung:
RES 604M OHM 1% 1/5W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 604 mOhms
Series SR73-RT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W