SRDB-10E100R
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
SRDB-10E100R
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 1V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 13.2V
Voltage - Output 1 1V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.22" L x 0.83" W x 0.35" H (31.0mm x 21.0mm x 8.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active High
Series SRDB-10E
Power (Watts) 10 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 12-SMD Module
Efficiency 75%