SRF0703-8R2M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRF0703-8R2M
Beschreibung:
INDUCT ARRAY 2 COIL 8.2UH SMD
Auf Lager : 339
Benutzer handbuch
DC Resistance (DCR) - Parallel 77.2mOhm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 1.33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 32.8 µH
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 306mOhm Max
Ratings -
Series SRF0703
Current Saturation - Parallel 2.66 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.1 A
Current Rating - Parallel 2.19 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.142" (3.60mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 8.2 µH