SRF1006-502Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRF1006-502Y
Beschreibung:
CMC 5MH 250MA 2LN 5KOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 620mOhm
Impedance @ Frequency 5 kOhms @ 500 kHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.343" W (10.00mm x 8.70mm)
Height (Max) 0.256" (6.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SRF1006
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 250mA
Voltage Rating - AC -
Mfr Bourns Inc.
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tape & Reel (TR)
Inductance @ Frequency 5 mH @ 100 kHz