SRF1280-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRF1280-470M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD
Auf Lager : 3235
Benutzer handbuch
DC Resistance (DCR) - Parallel 89.8mOhm Max
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 2.64 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 188 µH
Number of Coils 2
DC Resistance (DCR) - Series 353mOhm Max
Ratings -
Series SRF1280
Current Saturation - Parallel 5.28 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.47 A
Current Rating - Parallel 2.95 A
Mfr Bourns Inc.
Height 0.315" (8.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 47 µH