SRF4532-1R0Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRF4532-1R0Y
Beschreibung:
CMC 1UH 1.2A 2LN 60 OHM SMD
Auf Lager : 2951
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 120mOhm
Impedance @ Frequency 60 Ohms @ 10 MHz
Approval Agency -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max) 0.118" (3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series SRF4532
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 1.2A
Voltage Rating - AC -
Mfr Bourns Inc.
Features -
Filter Type Signal Line
Package Tape & Reel (TR)
Inductance @ Frequency 1 µH @ 100 kHz