SRH05S12
XP Power
Produkt-Nr.:
SRH05S12
Hersteller:
XP Power
Paket:
3-SIP Module
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V
Auf Lager : 551
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.7mm x 7.5mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3-SIP Module
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 17V
Control Features -
Series SRH05
Type Linear Regulator Replacement
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 94%