SRN3010C-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN3010C-470M
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
3010
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 350MA 1.92OHM SMD
Auf Lager : 3000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 3010
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.28Ohm Max
Inductance 47 µH
Series SRN3010C
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz