SRN4018TA-680M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN4018TA-680M
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 480MA 890MOHM SMD
Auf Lager : 2009
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 10 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 890mOhm
Inductance 68 µH
Series SRN4018TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz