SRN5040-270M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN5040-270M
Beschreibung:
FIXED IND 27UH 1.3A 198 MOHM SMD
Auf Lager : 12868
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 17 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 198mOhm Max
Inductance 27 µH
Series SRN5040
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 9MHz