SRN6045TA-150M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN6045TA-150M
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 2.8A 71 MOHM SMD
Auf Lager : 14303
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 15 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 71mOhm
Inductance 15 µH
Series SRN6045TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20MHz