SRN6045TA-680M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN6045TA-680M
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 1.1A 305 MOHM SMD
Auf Lager : 41233
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 15 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.1 A
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 305mOhm
Inductance 68 µH
Series SRN6045TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz