SRN8040TA-151M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRN8040TA-151M
Beschreibung:
FIXED IND 150UH 980MA 410MOHM SM
Auf Lager : 1000
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 10 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 980 mA
Shielding Semi-Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 410mOhm
Inductance 150 µH
Series SRN8040TA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz