SRP0310-2R2K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP0310-2R2K
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 2.3A 118MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.7A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 16 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.134" L x 0.122" W (3.40mm x 3.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 118mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRP0310
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 40MHz