SRP0410-2R2K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP0410-2R2K
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 3A 87 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 22 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.173" L x 0.161" W (4.40mm x 4.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 87mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRP0410
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 33MHz