SRP1038AA-2R2M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP1038AA-2R2M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
IND,11X10X3.8MM,2.2UH20%,15A,SHD
Auf Lager : 597
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 20A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 6.7mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRP1038A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 26MHz