SRP1265C-2R2M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP1265C-2R2M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 25A 4.8 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 40A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 25 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.8mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRP1265C
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 23MHz