SRP1513CA-330M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP1513CA-330M
Beschreibung:
IND,16.5X15.5X12.7MM,33UH20%,14A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 19A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 14 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22.2mOhm Max
Inductance 33 µH
Series SRP1513CA
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz