SRP2313AA-680M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP2313AA-680M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 12A 29.5 MOHM SMD
Auf Lager : 233
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 29.5mOhm Max
Inductance 68 µH
Series SRP2313AA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3MHz