SRP4020FA-1R2M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP4020FA-1R2M
Beschreibung:
FIXED IND 1.2UH 9.5A 13.4MOHM SM
Auf Lager : 6375
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 13.4mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series SRP4020FA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 53MHz