SRP6060FA-8R2M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP6060FA-8R2M
Beschreibung:
FIXED IND 8.2UH 8A 24.8 MOHM SMD
Auf Lager : 10427
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 8.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 24.8mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series SRP6060FA
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 14MHz