SRP6540-390M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP6540-390M
Beschreibung:
FIXED IND 39UH 1.8A 322 MOHM SMD
Auf Lager : 3805
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 322mOhm Max
Inductance 39 µH