SRP6540-4R7M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRP6540-4R7M
Beschreibung:
FIXED IND 4.7UH 6A 33.5 MOHM SMD
Auf Lager : 10152
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.256" W (7.20mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33.5mOhm Max
Inductance 4.7 µH