SRR0604-470KL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR0604-470KL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 600MA 360MOHM SMD
Auf Lager : 808
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 800mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 15 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm Max
Inductance 47 µH
Series SRR0604
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard, Corner Terminals
Frequency - Self Resonant 18MHz