SRR0908-472YL
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR0908-472YL
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 4.7MH 120MA 12 OHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 90 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 120 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.374" W (10.00mm x 9.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12Ohm Max
Inductance 4.7 mH
Series SRR0908
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Frequency - Self Resonant 800kHz