SRR1005-181K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1005-181K
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 180UH 500MA 700MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 650mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 28 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 180 µH
Series SRR1005
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5.8MHz