SRR1050A-2R2Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1050A-2R2Y
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 7.2A 9 MOHM SMD
Auf Lager : 72
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 7.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series SRR1050A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 53MHz