SRR1280-2R4Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1280-2R4Y
Beschreibung:
FIXED IND 2.4UH 9.2A 10 MOHM SMD
Auf Lager : 754
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 9.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 2.4 µH
Series SRR1280
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 45MHz