SRR1280A-121K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1280A-121K
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1280
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 1.95A 200MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.95A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 16 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1280
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 120 µH
Series SRR1280A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 4.3MHz