SRR1280A-561K
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1280A-561K
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
1280
Beschreibung:
FIXED IND 560UH 800MA 960MOHM SM
Auf Lager : 7826
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.15A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1280
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 960mOhm Max
Inductance 560 µH
Series SRR1280A
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2MHz