SRR1806-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR1806-470M
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 2A 110 MOHM SMD
Auf Lager : 684
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.280" (7.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.720" L x 0.551" W (18.30mm x 14.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 110mOhm
Inductance 47 µH
Series SRR1806
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz