SRR4828A-560M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR4828A-560M
Beschreibung:
FIXED IND 56UH 1.05A 320MOHM SMD
Auf Lager : 1245
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 320mOhm Max
Inductance 56 µH
Series SRR4828A
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz