SRR7032-102M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR7032-102M
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1MH 150MA 5.4 OHM SMD
Auf Lager : 57269
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 120 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.4Ohm Max
Inductance 1 mH
Series SRR7032
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 3.1MHz