SRR7045-221M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR7045-221M
Beschreibung:
FIXED IND 220UH 450MA 700MOHM SM
Auf Lager : 168594
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 400mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 44 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Inductance 220 µH
Series SRR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 5MHz