SRR7045-470M
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRR7045-470M
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 950MA 150MOHM SMD
Auf Lager : 50584
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 29 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 47 µH
Series SRR7045
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz