SRU1038-101Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRU1038-101Y
Hersteller:
Bourns Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 1.3A 220MOHM SMD
Auf Lager : 23406
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 24 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm
Inductance 100 µH
Series SRU1038
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz