SRU5018-101Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRU5018-101Y
Beschreibung:
FIXED IND 100UH 320MA 620MOHM SM
Auf Lager : 990
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 310mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 15 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 620mOhm
Inductance 100 µH
Series SRU5018
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 15MHz