SRU8043-330Y
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
SRU8043-330Y
Beschreibung:
FIXED IND 33UH 1.7A 100 MOHM SMD
Auf Lager : 4876
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 21 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm
Inductance 33 µH
Series SRU8043
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 11MHz