Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
SS-01
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.724
$3.724
10
$3.287
$32.87
25
$3.06812
$76.703
40
$2.921962
$116.87848
80
$2.483538
$198.68304
230
$2.26443
$520.8189
500
$2.118348
$1059.174
1000
$2.045312
$2045.312
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |