Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
SS-01GL2T
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.6645
$4.6645
10
$4.11445
$41.1445
25
$3.84028
$96.007
50
$3.65731
$182.8655
100
$3.108685
$310.8685
250
$2.834344
$708.586
500
$2.651488
$1325.744
1000
$2.56006
$2560.06
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.571" (14.5mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 6.118gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Lever, Roller |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 50gf |
| Overtravel | 0.047" (1.2mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SS-01GL |
| Differential Travel | 0.031" (0.8mm) |