Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
SS-10GL111
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 10A 250V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.0565
$4.0565
10
$3.5758
$35.758
25
$3.33754
$83.4385
50
$3.17851
$158.9255
100
$2.701705
$270.1705
250
$2.463274
$615.8185
500
$2.304377
$1152.1885
1000
$2.22491
$2224.91
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.345" (8.8mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 3.059gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 40gf |
| Overtravel | 0.047" (1.2mm) |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SS-10 |
| Differential Travel | 0.047" (1.2mm) |