Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
SS-5-2T
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACT SPST-NC 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.4605
$2.4605
10
$2.2743
$22.743
25
$2.13218
$53.3045
50
$2.08468
$104.234
100
$1.65832
$165.832
250
$1.563548
$390.887
500
$1.468776
$734.388
1000
$1.374023
$1374.023
5000
$1.27926
$6396.3
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.330" (8.4mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 25gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPST-NC |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 150gf |
| Overtravel | 0.020" (0.5mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | 0.020" (0.5mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SS-5 |
| Differential Travel | 0.004" (0.1mm) |