Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SS-5-6.3A-AP
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC RAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 176 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 7.4 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CQC, cURus, KC, PSE, VDE |
| Current Rating (Amps) | 6.3 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 63A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.335" Dia x 0.362" H (8.50mm x 9.20mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SS-5 |
| Package / Case | Radial, Box |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Cut Tape (CT) |