Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
SS-5GL13
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.3845
$2.3845
10
$2.2021
$22.021
25
$2.06416
$51.604
40
$2.018275
$80.731
80
$1.605386
$128.43088
230
$1.513682
$348.14686
500
$1.421941
$710.9705
1000
$1.3302
$1330.2
5000
$1.238458
$6192.29
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.420" (10.7mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Release Force | 6.118gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 50gf |
| Overtravel | 0.047" (1.2mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | SS-5 |
| Differential Travel | 0.031" (0.8mm) |