Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SS-5H-2A-APH
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 2A 300VAC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.456
$0.456
5
$0.4427
$2.2135
10
$0.4294
$4.294
50
$0.361
$18.05
100
$0.299725
$29.9725
250
$0.272498
$68.1245
500
$0.231629
$115.8145
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 29.8 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 31.15 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.169" W x 0.329" H (8.50mm x 4.30mm x 8.35mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SS-5H |
| Package / Case | Radial, Box |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Cut Tape (CT) |