Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
SS-5H-2A-BK
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BOARD MNT 2A 300VAC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.102
$1.102
5
$1.064
$5.32
10
$0.99655
$9.9655
50
$0.82441
$41.2205
100
$0.68704
$68.704
250
$0.669826
$167.4565
500
$0.56677
$283.385
1000
$0.498076
$498.076
5000
$0.446548
$2232.74
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 29.8 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 31.15 mOhms |
| Color | - |
| Approval Agency | CQC, cURus, KC, PSE, TUV, VDE |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.170" W x 0.337" H (8.50mm x 4.30mm x 8.55mm) |
| Product Status | Active |
| Series | SS-5H |
| Package / Case | Radial, Box |
| Voltage Rating - AC | 300 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |