E-Switch
Produkt-Nr.:
SS0750301F020P1A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 125V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.2065
$1.2065
10
$1.1343
$11.343
25
$1.08908
$27.227
50
$1.04386
$52.193
100
$0.99845
$99.845
250
$0.794238
$198.5595
500
$0.726142
$363.071
1000
$0.703456
$703.456
5000
$0.635379
$3176.895
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Position | 0.345" (8.8mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Release Force | 5.000gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mounting Type | Through Hole |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 20gf |
| Overtravel | - |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | E-Switch |
| Pretravel | 0.063" (1.6mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | SS0750301 |
| Differential Travel | - |