onsemi
Produkt-Nr.:
SS3003CH-TL-E
Hersteller:
Paket:
6-CPH
Charge:
-
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A 6CPH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 20 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 90pF @ 10V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | 6-CPH |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1.4 mA @ 15 V |
| Series | - |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 420 mV @ 3 A |
| Mfr | onsemi |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 125°C |
| Current - Average Rectified (Io) | 3A |
| Base Product Number | SS3003 |